CEL PIKNIKU FIRMOWEGO

Pikniki firmowe wpisują się doskonale w marketing relacyjny. Oznacza to, że są ukierunkowane przede wszystkim na wzbudzenie zaangażowania klientów i tym samym wzmocnienie więzi biznesowych. Eventy tego rodzaju to również doskonała okazja do realizacji węższych celów marketingowych. Jak to wygląda w praktyce?

Pikniki coraz częściej wiążą się z reklamą konkretnej oferty lub premierą nowej grupy produktów. Mogą także uwzględniać promocję programu partnerskiego lub aplikacji lojalnościowej. Włączenie tego rodzaju działań pozwoli Ci zwiększyć sprzedaż i poszerzyć grono klientów. Dlatego warto dobrze zastanowić się nad celem pikniku firmowego i następnie stworzyć odpowiedni scenariusz całego wydarzenia.

ATRAKCJE DOSTOSOWANE DO UCZESTNIKÓW WYDARZENIA

Pamiętaj, aby atrakcje na pikniku firmowym były dostosowane do upodobań Twoich klientów. Nieprzemyślany scenariusz imprezy może poskutkować małą frekwencją i negatywnie odbić się na wizerunku Twojej firmy.

Dlatego warto stworzyć formułę eventu na podstawie badań konsumenckich i analizy konkurencji. Sprawdź, jak wyglądają atrakcyjne pikniki w Twojej branży i odkryj oczekiwania swoich klientów lub partnerów biznesowych. Pozwoli Ci to skonstruować sensowny plan eventu.

PIKNIKI FIRMOWE – PRZYGOTOWANIE LOGISTYCZNE

Wybór odpowiedniej przestrzeni, właściwe zaadaptowanie otoczenia, catering – te i inne aspekty imprez firmowych są wyzwaniem logistycznym. Od czego zacząć organizację pikniku? Po pierwsze należy pamiętać, że piknik to wydarzenie plenerowe. Dlatego zapewnij uczestnikom eventu schronienie w przypadku niesprzyjającej pogody. Możesz w tym celu wykorzystać np. namioty imprezowe.

Nie zapomnij również o przygotowaniu materiałów reklamowych na imprezę oraz zatrudnieniu doświadczonych pracowników. Dzięki odpowiednio przeszkolonym hostessom event będzie przebiegał bezproblemowo.

Jeśli chcesz zorganizować piknik firmowy z prawdziwego zdarzenia, to zapraszamy na bezpłatną konsultację. Pomożemy Ci stworzyć atrakcyjny scenariusz imprezy i zorganizujemy wydarzenie od A do Z.

wsparcie sprzedaży

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!