IN-STORE MARKETING – NA CZYM POLEGA?

Atrakcyjne promocje, eventy w punktach sprzedaży, angażujące reklamy indoor – tak wyglądają sklepy, które odwiedzamy na co dzień. Za każdym z tych elementów kryje się profesjonalny marketing. To właśnie dzięki niemu sklepy generują zyski i rozwijają działalność na szeroką skalę.

Jak sama nazwa wskazuje, in-store marketing to marketing, który odbywa się bezpośrednio w przestrzeni sprzedażowej. Przyjmuje wiele różnych form, a wybór określonych rozwiązań zależy od branży i profilu działalności handlowej.

Profesjonalna strategia in-store marketingowa uwzględnia niemalże każdy aspekt sprzedaży stacjonarnej. Obejmuje atrakcyjny wygląd i odpowiednią ekspozycję produktów, formę materiałów reklamowych, a także akcje promocyjne organizowane w przestrzeni sprzedażowej.

dlaczego warto inwestować w promocję

DLACZEGO WARTO INWESTOWAĆ W PROMOCJĘ IN-STORE?

Badania pokazują, że aż 56% osób odczuwa potrzebę bezpośredniego kontaktu z produktem, zanim zdecyduje się na zakup. Przy czym na decyzję konsumenta wpływa wiele różnych czynników. Po pierwsze, przedmiot musi przyciągnąć uwagę shoppera. Po drugie, produkt powinien prezentować się jak najlepiej. Zakupom sprzyja również możliwość wypróbowania produktu i odpowiednio sformułowana promocja. Wszystko to jest domeną przemyślanej strategii in-store marketingu.

Marketing prowadzony w punktach sprzedaży przynosi wiele różnych korzyści. Pozwala zwiększyć sprzedaż, wyróżnić się na tle konkurencji i zbudować rozpoznawalną markę. Finalnie przekłada się to również na duże grono stałych klientów. W jaki konkretnie sposób można osiągnąć wyżej wymienione cele?

ZAKTYWIZUJ KLIENTÓW W SWOIM SKLEPIE

W popularnych dzisiaj sklepach internetowych liczy się przede wszystkim witryna dostosowana do User Experience. Jednak nawet najlepiej skonstruowana strona internetowa nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z produktem. Dlatego zadbaj o doświadczenie konsumenta, który znalazł się na Twojej ścieżce zakupowej, zapewniając mu ekscytujące wrażenia.

Zaktywizuj swoich klientów, pozwalając im sprawdzić, jak Twój produkt działa w praktyce. Chcesz zwiększyć sprzedaż ekspresów do kawy? Naucz shopperów, jak korzystać z oferowanego sprzętu. Wprowadzasz na rynek nowy produkt spożywczy? Zorganizuj degustację w punkcie sprzedaży. W ten sposób zwrócisz uwagę klienta, zbudujesz jego zaangażowanie i zachęcisz go do zakupu. Dane mówią same za siebie – aż 35% konsumentów kupuje produkty pod wpływem akcji samplingowych w sklepach. Potrzebujesz jedynie kreatywnej koncepcji eventu, profesjonalnych wykonawców i atrakcyjnej oprawy wizualnej. Wszystko to możesz osiągnąć, wybierając usługi Karlsbad.

profesjonalny in store marketing
budowa rozpoznawalności marki

ZBUDUJ ROZPOZNAWALNĄ MARKĘ

Marketing w przestrzeni sprzedażowej pozwala również na stworzenie spójnej komunikacji marki, prowadząc do zwiększenia jej zasięgu. Wystarczy zadbać o właściwą oprawę produktów i atrakcyjne materiały reklamowe. Wobblery informujące o obniżkach cen lub gratisach, przyciągające wzrok lightboxy i hangery – każdy z tych elementów wzbudzi zaangażowanie klienta i sprawi, że będzie on pamiętał o Twojej marce.

Z rozpoznawalną i lubianą marką idzie w parze również większa sprzedaż. Wskazują na to badania – zakupy u zaufanych marek wybiera aż 59% konsumentów. Spójna komunikacja marki ma zatem ogromne znaczenie dla przyszłych zysków firmy.

SPRAW, ABY KLIENCI ZOSTALI NA DŁUŻEJ

Grono lojalnych klientów jest głównym wskaźnikiem sukcesu w każdej branży. To oni decydują o przyszłych dochodach Twojej firmy. Właśnie dlatego dbałość o każdy aspekt zakupowego doświadczenia konsumenta jest tak istotna.

Sklepy, które organizują angażujące eventy i prowadzą przemyślaną politykę promocji, zatrzymują swoich klientów na dłużej. Warunkiem jest profesjonalna strategia marketingowa i kreatywna realizacja. Tym właśnie zajmuje się zespół Karlsbad.

in store marketing korzyści

PROMOCJA IN-STORE Z POMYSŁEM

Realizujemy działania marketingowe in-store z prawdziwego zdarzenia. Przygotujemy dla Ciebie kreatywną koncepcję akcji promocyjnej, zapewniając zespół wykwalifikowanych pracowników i materiały reklamowe, dzięki którym wyróżnisz się na tle konkurencji.

Wiemy, w jaki sposób przygotować oryginalną i przyciągającą wzrok wystawę sklepową. Organizujemy angażujące szkolenia z obsługi produktów, atrakcyjne akcje samplingowe i wiele innych eventów in-store. Innowacyjne pomysły są domeną naszej działalności. Wybierając Karlsbad, zbudujesz silną pozycję w branży i zwiększysz sprzedaż.

INDYWIDUALNA STRATEGIA DLA KAŻDEJ FIRMY

Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdej realizacji. Nie działamy schematycznie – przygotujemy strategię marketingową specjalnie dla Ciebie. Uwzględnimy profil Twojej działalności, branżę, w której działasz i cele, jakie chcesz osiągnąć.

Każdy projekt poprzedzamy wnikliwą analizą rynku i konkurencji. Prowadzimy zaawansowane badania konsumenckie, dzięki którym wiemy, czego oczekują potencjalni klienci. Działamy w oparciu o twarde dane i specjalistyczną wiedzę, dopasowując się do Twoich potrzeb.

strategia promocji w sklepie stacjonarnym
in store marketing z pasją

SPECJALIŚCI Z PASJĄ I DOŚWIADCZENIEM

Naszą pasją jest marketing relacyjny w wielu różnych formach. Jedną z nich jest obszar promocji in-store. Przygotowujemy i wdrażamy strategie marketingowe już od 30 lat. Mamy za sobą współpracę z markami takimi jak Ariel, Herbal Essences i Metsä Group.

Każda firma może liczyć na kompleksowe usługi z naszej strony. Organizujemy promocje w punktach sprzedaży, zatrudniając dla naszych klientów hostessy i hostów. Odpowiadamy za logistyczną stronę wydarzenia i oferujemy wsparcie prawno-księgowe. Projektujemy również materiały reklamowe i zajmujemy się merchandisingiem. Dzięki nam firmy rejestrują większe zyski i cieszą się uznaniem stałego grona klientów.

SKORZYSTAJ Z BEZPŁATNEJ KONSULTACJI

Chcesz skonsultować swoje pomysły lub dowiedzieć się, jak osiągnąć kolejny etap rozwoju działalności handlowej? Chętnie podzielimy się z Tobą naszą perspektywą.

Oferujemy bezpłatne konsultacje dotyczące działań z zakresu in-store marketingu. Pomożemy Ci dobrać rozwiązania adekwatne do profilu Twojej firmy. Sprawdź, co możesz z nami zyskać.

in store marketing konsultacja\

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!