CZY DIRECT MARKETING JEST SKUTECZNY?

Marketing bezpośredni to popularna forma działań promocyjnych. Decyduje się na niego ponad 60% firm. Wszystko dlatego, że reklamy kierowane bezpośrednio do klienta w wysokim stopniu aktywizują odbiorcę do interakcji z ofertą. Oczywiście decydującą rolę gra tutaj umiejętna personalizacja kampanii reklamowej.

Warto zauważyć, że świat zmienia się bardzo dynamicznie, a wraz z nim również marketing, który obecnie prowadzony jest przede wszystkim w Internecie. W wielu branżach sprawdza się doskonale również telemarketing realizowany z poziomu profesjonalnego call center. Rozmowa telefoniczna z potencjalnym klientem, spersonalizowana wiadomość mailowa, atrakcyjny newsletter – wszystko to skraca dystans między firmą a odbiorcą, pozwala zbudować grono stałych klientów i zwiększa świadomość marki.

marketing bezpośredni

RODZAJE MARKETINGU BEZPOŚREDNIEGO

Marketing bezpośredni można dzisiaj prowadzić na wiele różnych sposobów, dopasowując zestaw metod do profilu prowadzonej działalności. Kluczem do sukcesu jest indywidualna strategia promocyjna zbudowana w oparciu o cele biznesowe, które firma chce osiągnąć.

Popularne formy marketingu bezpośredniego to:

  • direct mailing – kampanie mailingowe zachęcają do podjęcia działania ponad 90% odbiorców,
  • telemarketing – na telefon od konsultantów ds. sprzedaży odpowiada około 70% konsumentów,
  • newsletter – personalizowany katalog lub ulotka przesyłana drogą mailową pozwala nawiązać trwałą współpracę z klientami,
  • personalizowane materiały wideo – wiadomość multimedialna skierowana bezpośrednio do konkretnego klienta skraca dystans między firmą a konsumentem.

Ogromne możliwości w zakresie direct marketingu stwarzają również media społecznościowe. Kampanie reklamowe prowadzone za pośrednictwem Messengera lub spersonalizowane wiadomości w serwisie LinkedIn pozwalają odnieść sukces biznesowy w wielu różnych branżach.

JAKIE KORZYŚCI PŁYNĄ Z DIRECT MARKETINGU?

Przemyślane działania direct marketingowe przynoszą szereg korzyści, prowadząc przede wszystkim do wzrostu zamówień, rozbudowy grona klientów i wzmożonego ruchu na firmowej stronie internetowej. Wystarczy spojrzeć na dane – direct mailing i newsletter powodują zwiększenie sprzedaży o 49% przy jednoczesnym wzroście realnego zainteresowania ofertą aż o 125%. Podobne wyniki można osiągnąć dzięki personalizowanemu wideo – badania pokazują, że w niektórych kampaniach marketingowych współczynnik klikalności zwiększył się nawet ośmiokrotnie.

Wśród specjalistów do spraw marketingu bezpośredniego dużą popularnością cieszą się również platformy do grywalizacji. Atrakcyjne gry z nagrodami w postaci gratisów lub rabatów dostarczają klientom rozrywki i podtrzymują ich zaangażowanie. Przy czym działania tego typu sprawdzają się nie tylko w sektorze B2C. Mogą być również doskonałą formą utrwalania więzi biznesowych, szczególnie jeśli platforma wyposażona jest w interesującą treść i atrakcyjne bonusy. Badania pokazują, że mechanizm grywalizacji powoduje wzrost zaangażowania odbiorcy o niemal 50%.

Direct marketing ma znaczenie również dla samej marki, która dzięki angażującym platformom do grywalizacji czy personalizowanym reklamom staje się bardziej atrakcyjna w oczach klientów. Zindywidualizowane wiadomości mailowe lub oferowanie dodatkowych korzyści na drodze grywalizacji sprawia, że firma wyróżnia się na tle konkurencji i zapisuje się w pamięci odbiorców.

direct marketing korzyści

MARKETING BEZPOŚREDNI DLA KAŻDEJ BRANŻY

Przygotujemy dla Ciebie indywidualną strategię marketingu bezpośredniego. Dobierzemy formę działań promocyjnych do branży, w której działasz i będziemy monitorować efekty kampanii. Dostarczymy Twojej firmie kreatywny content i funkcjonalną platformę cyfrową. Przeprowadzimy kampanię mailingową ukierunkowaną na cele biznesowe, jakie chcesz osiągnąć.

Zajmujemy się również telemarketingiem, organizując cały proces od początku do końca. Oferujemy wysoko rozwinięte kompetencje logistyczne i bezproblemową realizację całego przedsięwzięcia. Strategię marketingową tworzymy zawsze w oparciu o badania konsumenckie i analizę konkurencji. Dbamy także o zbieżność wdrażanych rozwiązań z konkretną grupą docelową. Dzięki temu nasi klienci mogą rozwijać swój biznes na szeroką skalę.

telemarketing
CALL CENTER

Zorganizujemy dla Ciebie telemarketing z prawdziwego zdarzenia. Zaprojektujemy nowoczesne narzędzia do obsługi klienta. W efekcie dotrzesz do nowych odbiorców i zwiększysz zainteresowanie swoją ofertą.

newsletter tworzenie
NEWSLETTER

Przygotujemy dla Twojej firmy atrakcyjny newsletter, dzięki któremu zwiększysz sprzedaż. Zadbamy o kreatywne projekty graficzne i angażującą warstwę tekstową.

e-mail marketing
DIRECT MAILING

Stworzymy dla Ciebie profesjonalną strategię kampanii mailingowej, a następnie wprowadzimy ją w życie. Pomożemy Ci generować większe zyski i zbudować szerokie grono klientów.

wideo marketing
PERSONALIZOWANE WIDEO

Zaprojektujemy dla Twojej firmy personalizowane wideo, wykorzystując nowoczesne narzędzia i oryginalną koncepcję całego przedsięwzięcia. Dzięki nam zbudujesz długotrwałe relacje ze swoimi klientami.

grywalizacja
PLATFORMY DO GRYWALIZACJI

Stworzymy platformę do grywalizacji na miarę Twojego biznesu. Zaprojektujemy atrakcyjne i intuicyjne rozwiązanie dostosowane do Twojej grupy docelowej i branży, w której działasz.

kampania marketingowa
PERSONALIZOWANE KAMPANIE MULTIKANAŁOWE

Sprawimy, że Twoja firma osiągnie zaskakujące efekty dzięki spersonalizowanej kampanii multikanałowej. Przygotujemy dla Ciebie content na potrzeby różnych kanałów social media, wdrożymy direct mailing i nowoczesną platformę cyfrową.

MARKETING BEZPOŚREDNI Z DOŚWIADCZONĄ AGENCJĄ

Już od 30 lat zdobywamy doświadczenie w obszarze szeroko rozumianego marketingu, a istotą naszej działalności jest marketing relacyjny. Z ekscytacją podążamy za szybko zmieniającymi się trendami i zatrudniamy specjalistów z pasją do prowadzenia kampanii direct marketingowych w wielu różnych kanałach. Mamy za sobą współpracę z popularnymi markami, wśród których znajdują się między innymi Philips, Stanley, Syngenta czy Biedronka. Klienci regularnie zlecają nam realizację projektów promocyjnych.

Jeśli chcesz, aby Twój biznes rozwijał się na szeroką skalę, skorzystaj z usług doświadczonej i kreatywnej agencji marketingowej. W Karlsbad możemy zaoferować Ci wielokierunkowe działania promocyjne. Zamów darmową konsultację i zbuduj silny autorytet na rynku.

direct marketing agencja

Skontaktuj się z nami!