CZYM JEST DIGITAL MARKETING?

Internet to obecnie naturalna przestrzeń do promowania firmowej oferty. Atrakcyjne strony internetowe, aplikacje mobilne, firmowy profil w social mediach – wszystko to jest dzisiaj kluczem do sukcesu niezależnie od branży. Tym właśnie w najogólniejszym sensie jest marketing cyfrowy. Oznacza różnego rodzaju działania promocyjne prowadzone w Internecie.

Skąd tak duża popularność marketingu internetowego? Większość konsumentów korzysta z Google, który rejestruje ponad 100 tysięcy zapytań w ciągu sekundy. Właśnie dlatego zdecydowana część działań promocyjnych odbywa się w wyszukiwarce internetowej. Dużym zainteresowaniem cieszą się również social media – Facebook, Instagram i TikTok biją rekordy popularności wśród użytkowników. Wystarczy spojrzeć na dane – obecnie ponad 55% konsumentów poszukuje informacji na temat produktów w mediach społecznościowych.

Świat, w którym żyjemy, jest w dużej mierze zdigitalizowany. Internet stał się przestrzenią dla handlu, usług B2C i B2B. Ten potencjał od wielu lat wykorzystują specjaliści do spraw marketingu, promując firmy skutecznie i bez nadmiernych kosztów.

digital marketing seo

MARKETING CYFROWY – KORZYŚCI

Marketing cyfrowy pozwala zrealizować wiele różnych celów biznesowych. Wszystko zależy od potrzeb konkretnej firmy, które są podstawą do stworzenia profesjonalnej kampanii marketingowej.

W celu odkrycia korzyści, jakie płyną z digital marketingu, przyjrzyjmy się kilku ciekawym wynikom badań:

  • reklamy w przestrzeni cyfrowej prowadzą do zwiększenia rozpoznawalności marki nawet o 80%,
  • w Polsce zakupy internetowe robi więcej niż 80% konsumentów,
  • opinie w wyszukiwarce Google są środkiem do celu dla ponad 70% osób poszukujących różnego rodzaju usług,
  • 77% użytkowników woli skorzystać z oferty firmy, którą uznali za atrakcyjną w mediach społecznościowych.

Jak widać aktywność w social mediach i marketing w wyszukiwarce Google mają swoje uzasadnienie. Internetowe działania promocyjne przynoszą firmom szereg korzyści, a wśród nich znajdują się przede wszystkim zwiększenie sprzedaży, rozbudowa grona klientów i kreacja atrakcyjnego wizerunku marki. Oczywiście kluczem do sukcesu jest dobór odpowiedniego kanału promocji i umiejętność korzystania z nowoczesnych narzędzi marketingowych. Jak to wygląda w praktyce?

RODZAJE INTERNETOWYCH DZIAŁAŃ MARKETINGOWYCH

Najogólniej rzecz ujmując, marketing internetowy obejmuje dwa obszary działań – SEO i PPC. SEO (Search Engine Optimization) oznacza optymalizację strony www lub sklepu internetowego w taki sposób, aby były one widoczne w wyszukiwarce Google. Do tego celu wykorzystuje się w dużej mierze content marketing, który polega na tworzeniu atrakcyjnych treści reklamowych. Profesjonalny content powinien być nie tylko kreatywny, ale również projektowany na podstawie zaawansowanej analizy słów kluczowych. Mimo że działania SEO prowadzone są latami, przynoszą wymierne efekty przy bardzo niskich kosztach promocji. Z tego względu stanowią wiodącą formę marketingu internetowego.

Z kolei mianem PPC (Pay Per Click) określa się płatne kampanie reklamowe z modelem rozliczenia za kliknięcie. Mowa tutaj o kampaniach marketingowych prowadzonych poprzez Google Ads oraz reklamach udostępnianych w różnych kanałach social media. PPC to doskonały sposób na zwiększenie sprzedaży lub ruchu na stronie internetowej. Przy czym kluczem do sukcesu jest dobór odpowiedniej przestrzeni do promowania swojej firmy. Dla przykładu – usługi B2B warto reklamować w serwisie LinkedIn, turystykę i gastronomię na Instagramie, a produkty beauty na TikToku. Oczywiście każdą kampanię należy przygotować indywidualnie, tak aby dostosować reklamy do grupy docelowej i budżetu przeznaczonego na promocję firmy.

seo i ppc

KOMPLEKSOWY MARKETING CYFROWY

Wdrożymy dla Twojej firmy profesjonalny marketing internetowy, dobierając rozwiązania do branży, w której działasz. Przygotujemy dla Ciebie strategię promocyjną w oparciu o analizę rynku i konkurencji. Dostosujemy kampanię do właściwej grupy docelowej i zaprojektujemy atrakcyjne rozwiązania contentowe. Dzięki nam osiągniesz swoje cele biznesowe.

Zadbamy o optymalizację Twojej witryny lub sklepu internetowego i wdrożymy skuteczny social media marketing. Stworzymy dla Ciebie również nowoczesną aplikację mobilną i funkcjonalny system CRM. Wybierając nasze usługi, możesz liczyć na kompleksowe działania marketingowe i realne efekty działań promocyjnych.

seo
OPTYMALIZACJA STRON WWW I SKLEPÓW INTERNETOWYCH

Wdrożymy profesjonalne SEO na potrzeby promocji Twojej strony www lub sklepu internetowego. Dostosujemy Twoją platformę do wyszukiwarki internetowej, dbając o atrakcyjny content i aspekty techniczne uwzględniane przez Google.

reklamy na Facebooku
SOCIAL MEDIA MARKETING

Poprowadzimy Twój firmowy profil w social mediach i stworzymy efektywne reklamy digitalowe. Dzięki nam zwiększysz sprzedaż i dotrzesz do nowych użytkowników.

tworzenie landing page
LANDING PAGE

Zaprojektujemy dla Ciebie estetyczny landing page, czyli stronę lądowania. Dzięki temu pozyskasz nowych klientów i zwiększysz zainteresowanie swoją ofertą.

tworzenie aplikacji
APLIKACJE MOBILNE

Dostosowanie oferty do użytkowników urządzeń mobilnych jest kluczem do sukcesu. Dlatego stworzymy dla Ciebie nowoczesną aplikację mobilną, dzięki której liczba zamówień wzrośnie, a klienci zaczną regularnie korzystać z Twojej oferty.

branding
BUDOWA WIZERUNKU MARKI

Jesteśmy ekspertami w zakresie identyfikacji wizualnej i brandingu. Zaprojektujemy dla Ciebie content, który będzie znakiem rozpoznawczym Twojej marki na stronie internetowej i w różnych kanałach social media. Sprawimy, że Twoja firma zyska atrakcyjny wizerunek w branży.

system crm
TWORZENIE I OBSŁUGA SYSTEMÓW CRM

Stworzymy dla Ciebie nowoczesny system do zarządzania sprzedażą i relacjami biznesowymi. Dzięki nam znacznie usprawnisz wszelkie działania marketingowe.

MARKETING CYFROWY Z KARLSBAD

Agencja marketingowa Karlsbad działa w obszarze promocji już od 30 lat. Niemalże od początku popularności internetowych działań marketingowych śledzimy dynamicznie zmieniające się trendy. Nasz zespół tworzą specjaliści z wielu różnych dziedzin, dlatego możemy pochwalić się nie tylko wiedzą, ale również wysoko rozwiniętymi kompetencjami digitalowymi. Najlepszym na to dowodem są nasze realizacje, takie jak nowoczesna aplikacja stworzona dla firmy Syngenta, czy rozbudowany serwis internetowy zaprojektowany na potrzeby akcji promocyjnej sieci sklepów Biedronka.

Działamy kreatywnie, z pasją i w oparciu o dokładne analizy danych. Możemy pochwalić się gronem stałych klientów, którzy cenią nasze wsparcie przy organizacji cyklicznych akcji promocyjnych, takich jak między innymi loterie i konkursy konsumenckie. Zadzwoń do nas i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji – chętnie pomożemy Ci w prowadzeniu świadomej promocji w Internecie.

marketing internetowy agencja

Skontaktuj się z nami!