CZYM JEST MERCHANDISING?

Merchandising to zespół działań marketingowych, których celem jest atrakcyjna prezentacja asortymentu w przestrzeni sprzedażowej. Odpowiednie umiejscowienie produktów, właściwe oświetlenie, atrakcyjny wygląd materiałów promocyjnych – to tylko niektóre elementy skutecznej strategii merchandisingu. Każdy z tych aspektów kształtuje postawy konsumenckie w punktach sprzedaży, decydując o zyskach generowanych przez obiekty handlowe.

Istotna jest również to dbałość o nowoczesny wygląd sklepu. Można to osiągnąć dzięki ciągłym aktualizacjom ścieżki zakupowej shoppera. Regularna reorganizacja wystaw sklepowych i wnętrza sklepu zaktywizuje Twoich klientów do odkrywania produktów, których wcześniej nie zauważali. Przy czym liczą się nawet najdrobniejsze szczegóły, takie jak sposób prezentacji cen i rabatów. Oczywiście ważne jest, aby strategia akcji promocyjnej była spójna, angażująca i wzmacniała świadomość marki wśród konsumentów.

merchandising czy warto

JAK TO WYGLĄDA W PRAKTYCE?

W merchandisingu wykorzystuje się mechanizmy socjologiczne i psychologiczne, aktywizując klienta do podjęcia działania. Badania pokazują, że za sprawą akcji promocyjnych aż 85% konsumentów kupuje produkty, których wcześniej nie brali pod uwagę. Limitowana obniżka cen, promocje typu 2+1 – wszystko to jest dla Twoich klientów atrakcyjną okazją. Jednak, aby z owej okazji skorzystali, muszą najpierw o niej wiedzieć.

Informacje powinny być prezentowane wielokanałowo – zarówno w przestrzeni cyfrowej, jak i stacjonarnej. Odpowiedni dobór kolorów, rozwiązania graficzne i właściwa ekspozycja POS zwrócą uwagę Twoich konsumentów, skłaniając ich do zakupienia określonego produktu.

Aranżacja wnętrza punktu sprzedaży i kreatywne wystawy sklepowe muszą również uwzględniać potrzeby konkretnej grupy docelowej i trendy obowiązujące w danej branży. Dlatego punktem wyjścia powinno być monitorowanie działań konkurencji i profesjonalne badania konsumenckie. Wnioski, jakie płyną z tego rodzaju analiz, są podstawą skutecznej strategii merchandisingu.

JAKIE KORZYŚCI PŁYNĄ Z MERCHANDISINGU?

Praktyki merchandisingowe są kluczowym wskaźnikiem sukcesu w branży handlowej. Wskazują na to badania – odpowiednio zaaranżowana wystawa sklepowa prowadzi do wzrostu sprzedaży nawet o 540%. Wszystko dzięki kreatywnej koncepcji i profesjonalnej realizacji. Przy czym nie tylko wystawy przyciągają wzrok potencjalnych klientów.

Skuteczność merchandisingu sprawdziliśmy wielokrotnie w praktyce, tworząc kompletną strategię działania i organizując zespoły ekspertów do spraw marketingu i sprzedaży. Przykładem jest nasza realizacja dla marki Ariel. W ramach projektu stworzyliśmy wysepkę sklepową, atrakcyjne materiały POS oraz reklamy internetowe, wdrażając naszą strategię aż w 89 sklepach w Polsce. Współpraca z marką Ariel trwa nadal, przynosząc korzyści w postaci zwiększenia sprzedaży, wzrostu atrakcyjności marki i wzmocnienia autorytetu w branży.

merchandising korzyści

MARKETING Z DOŚWIADCZONĄ FIRMĄ

Merchandisingiem zajmujemy się od lat, współpracując z największymi polskimi i zagranicznymi markami. Wdrożyliśmy efektywną strategię sprzedażową między innymi dla fińskiego przedsiębiorstwa Metsä, tworząc profesjonalny zespół do realizacji przedsięwzięcia na terenie całej Polski. Poza dbałością o właściwą ekspozycję produktów do naszych zadań należała analiza konkurencji, przygotowanie materiałów POS, a także inwentaryzacja i organizacja akcji promocyjnych. Konsekwentne i sprawne działania zaowocowały wzmocnieniem autorytetu firmy w branży i zwiększeniem sprzedaży.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu nasi klienci generują zyski, a ich marka staje się jeszcze bardziej rozpoznawalna. Tak było w przypadku współpracy z firmami Signify i Ariel. Liderzy z wielu różnych branż obdarzyli nas swoim zaufaniem, decydując się na cykliczną współpracę z Karlsbad.

merchandising strategia
STRATEGIA MERCHANDISINGOWA

Stworzymy dla Ciebie indywidualną strategię merchandisingu opartą na profesjonalnych badaniach rynku i konkurencji. Wdrożymy działania dopasowane do profilu Twojej działalności, a Ty zwiększysz sprzedaż i zbudujesz wizerunek lidera w branży.

hostessy
SPECJALISTYCZNE ZESPOŁY

Zorganizujemy zespoły ekspertów do spraw sprzedaży, które zrealizują przygotowaną wcześniej strategię. Wdrożymy działania w Twoich obiektach handlowych na terenie całego kraju, działając sprawnie i profesjonalnie.

wystawy sklepowe
PROFESJONALNA EKSPOZYCJA PRODUKTÓW

Nasi specjaliści zajmą się aranżacją wnętrza Twojego sklepu, dbając o każdy szczegół. Przygotują dla Ciebie angażującą wystawę sklepową, wyspę handlową i nie tylko.

akcja promocyjna
SKUTECZNE AKCJE PROMOCYJNE

Zorganizujemy akcję promocyjną od A do Z, w tym między innymi akcję samplingową realizowaną przez wykwalifikowanych pracowników.

materiały POS
ATRAKCYJNE MATERIAŁY HANDLOWE

Zaprojektujemy i wytworzymy atrakcyjne materiały POS takie jak ekspozytory, hangery, ulotki, katalogi, wobblery, lightbox i wiele innych. Dzięki temu zbudujesz spójną strategię komunikacji marki, wzmacniając tym samym zaufanie i sympatię klientów wobec firmy.

monitorowanie dostępności towarów
MONITOROWANIE DOSTĘPNOŚCI TOWARÓW

Będziemy sprawować kontrolę nad dostępnością produktów w sklepach. Dzięki temu zadbamy o zachowanie ciągłości sprzedaży.

WIELOKIERUNKOWE WSPARCIE SPRZEDAŻY

Mamy bogate portfolio, ale wieloletnie doświadczenie to nie jedyny powód, dla którego warto podjąć z nami współpracę. Od 30 lat aktualizujemy swoją wiedzę z zakresu marketingu i sprzedaży, realizując w ten sposób naszą największą pasję. Angażujemy się w pełni w każdy projekt i potrafimy myśleć nieszablonowo. W efekcie powstaje indywidualna, oparta na twardych danych strategia merchandisingu. Dzięki niej firmy rozbudowują sieć klientów, rejestrując autentyczny wzrost sprzedaży.

U nas znajdziesz wszystko, czego szukasz. Wdrożymy dla Ciebie strategię od A do Z, działając na terenie całego kraju. Wykorzystamy nasze kompetencje logistyczne, aby cały proces przebiegał bezproblemowo. Zadbamy również o wszystkie formalności, zapewniając profesjonalne wsparcie prawno-księgowe. Wystarczy, że przedstawisz nam swoje cele, a my zajmiemy się resztą. Zacznij rozwijać swój biznes w realny i dynamiczny sposób.

wsparcie sprzedaży

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!