KONKURS Z NAGRODAMI JAKO FORMA PROMOCJI

Konkurs z nagrodami jest formą marketingu relacji. Pozwala zbudować więź między firmą a konsumentem, dzięki czemu firmy mogą generować większe zyski. Dlaczego jeszcze warto wybrać tego typu akcję promocyjną?

Większa rozpoznawalność marki i szerokie grono klientów – ponad 80% firm wybiera konkurs z nagrodami do realizacji tych celów. Z pewnością sprzyja temu pewien ciekawy mechanizm – więcej niż 60% konsumentów biorących udział w konkursie zachęca innych do uczestnictwa. W ten właśnie sposób firmy docierają do nowych klientów.

firmowe konkursy z nagrodami

DLACZEGO KONKURSY SĄ SKUTECZNE?

Vouchery, bilety na koncert, sprzęt elektroniczny – nic tak nie zachęca klientów do zakupów, jak atrakcyjne nagrody. Wystarczy spojrzeć na wyniki badań – klienci, którzy trafili na firmową ofertę za sprawą konkursu, stanowią ponad 30% wszystkich nowo pozyskanych konsumentów.

Nie tylko możliwość zdobycia nagród zachęca klientów do udziału w tego typu akcji promocyjnej. Innym powodem, dla którego konkursy są tak popularne, jest rozrywka, jaka towarzyszy konsumentom podczas rozwiązywania zadań konkursowych. Ponadto w wielu konkursach działa reguła niedostępności. Limitowana liczba nagród sprawia, że klienci dostrzegają okazję do zdobycia czegoś cennego, co zwiększa ich zaangażowanie.

JAK ZORGANIZOWAĆ KONKURS DLA KLIENTÓW?

Skuteczny konkurs dla klientów wymaga kreatywnej koncepcji i odpowiedniej realizacji. Po pierwsze, należy zadbać o to, aby dostosować poziom trudności zadań do umiejętności konkretnej grupy docelowej. Po drugie, nagrody powinny być atrakcyjne dla uczestników.

Jako że dzisiaj większość konsumentów wybiera zakupy w przestrzeni internetowej, warto na potrzeby konkursu stworzyć atrakcyjną platformę cyfrową, z poziomu której Twoi klienci będą mogli realizować zadania konkursowe. Dobrym pomysłem jest również promocja akcji w social mediach – wówczas użytkownicy będą mogli swobodnie dzielić się konkursem, a Ty dotrzesz do szerszego grona odbiorców.

Należy pamiętać również o kwestiach formalnych, takich jak między innymi regulamin konkursu. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj: Regulaminy.

KONKURS Z NAGRODAMI DLA TWOJEJ FIRMY

Organizujemy konkursy z nagrodami na potrzeby promocji wielu znanych firm, które działają na terenie Polski. W formie cyklicznej organizujemy konkurs Milka ze skoczkami, zajmując się kompleksową realizacją całego przedsięwzięcia.

Jeśli chcesz zorganizować skuteczny konkurs dla swoich klientów, służymy pomocą. Stworzymy dla Ciebie atrakcyjną koncepcję konkursu i zaprojektujemy nowoczesną stronę internetową na potrzeby rejestracji uczestników. Zajmiemy się również wszystkimi formalnościami i dystrybucją nagród. Skontaktuj się z nami, aby skorzystać z darmowej konsultacji!

konkursy z nagrodami dla klientów

Skontaktuj się z nami!