CZYM SĄ WELCOME PACKI?

Welcome packi to paczki powitalne, które wręczane są uczestnikom eventów marketingowych. Tak prosty gest przynosi firmom szereg korzyści. Dzięki zestawom powitalnym można umacniać więzi biznesowe, budować świadomość marki i zwiększać jej atrakcyjność. To jednak jeszcze nie wszystko.

Darmowe gadżety lub próbki produktów motywują klientów do skorzystania z oferty. Wystarczy spojrzeć na dane – sprzedaż może wzrosnąć aż o 2000% za sprawą gratisów wręczanych konsumentom.

Welcome packi warto przygotować również dla uczestników eventów online. Wysyłka gratisowych materiałów jeszcze przed wydarzeniem wpłynie pozytywnie na wizerunek firmy i zapewni dużą frekwencję podczas eventu.

in store marketing korzyści

CO ZAMIEŚCIĆ W ZESTAWACH POWITALNYCH?

Zawartość welcome packów zależy w dużej mierze od branży, w jakiej działasz i charakteru wydarzenia. Na przykład w przypadku firmy z branży informatycznej, która organizuje konferencję lub szkolenie, dobrym pomysłem będzie zamieszczenie w zestawach powitalnych materiałów szkoleniowych w atrakcyjnej poprawie.

Oczywiście mile widziane są praktyczne gadżety, takie jak pendrive, kubek, kalendarz, czy długopisy. Przy czym należy zadbać przede wszystkim o zgodność z identyfikacją wizualną marki.

ZADBAJ O SPÓJNĄ KOMUNIKACJĘ MARKI

Elementy zestawu powitalnego dla klientów powinny korespondować ze strategią komunikacji Twojej firmy. Jeśli gadżety mają budować świadomość marki, muszą być jej odzwierciedleniem. Dlatego powinny zostać zaopatrzone w firmowe logo. Zadbaj także o to, aby cały zestaw tworzył estetyczną i sensowną całość.

Przy eventach na szeroką skalę ważna jest również bezproblemowa dystrybucja zestawów. Jeśli welcome pack nie trafi do wszystkich uczestników, może to wpłynąć negatywnie na wizerunek Twojej firmy, odbijając się także na relacjach biznesowych.

Potrzebujesz wsparcia w organizacji wydarzenia? Atrakcyjne, personalizowane zestawy powitalne oraz profesjonalna obsługa eventów marketingowych to nasza specjalność. Mamy za sobą współpracę z firmami takimi jak Syngenta czy Nativiana Roztocze. Wyślij swój brief i skorzystaj z darmowej konsultacji!

profesjonalna identyfikacja wizualna