CHARAKTERYSTYKA MATERIAŁÓW POS

POS to skrót od Point of Sale oznaczający „punkt sprzedaży”. W związku z tym POS to materiały tworzone dla punktów handlowych. Są to po prostu materiały reklamowe, które wspierają firmy w osiąganiu najróżniejszych celów marketingowych.

Dla sklepów stacjonarnych atrakcyjne materiały reklamowe są kluczowe. Stanowią istotny element identyfikacji wizualnej, która pozwala na stworzenie spójnego wizerunku marki. To bardzo ważne, ponieważ właśnie dzięki visual identity firmy skutecznie zapisują się w pamięci konsumentów.

organizacja programu lojalnościowego b2b

RODZAJE MATERIAŁÓW POS

Czym właściwe są materiały reklamowe? Najpopularniejsze rodzaje materiałów POS to:

  • wobblery – lekkie i niewielkie materiały reklamowe znajdujące się z reguły na półkach sklepowych. „Kiwają się”, skutecznie przyciągając uwagę shoppera,
  • hangery – jak sama nazwa wskazuje, są to wiszące materiały reklamowe,
  • ulotki – są to dobrze wszystkim znane broszury reklamowe,
  • rollupy reklamowe – roll up oznacza „zwijać” i taką właśnie funkcję posiadają rollupy, czyli stojaki wyposażone w treść reklamową,
  • welcome-packi – czyli pakiety powitalne dla klientów.

Możliwości jest oczywiście o wiele więcej. Wybór konkretnych rozwiązań należy dopasować do profilu firmy, branży i indywidualnej grupy docelowej.

JAKIE MATERIAŁY REKLAMOWE WYBRAĆ?

Jak wspomniano wyżej, wybór materiałów reklamowych jest kwestią w dużej mierze indywidualną. Wszystko zależy od Twoich oczekiwań i celów, jakie chcesz osiągnąć. Materiały takie jak wobblery i hangery sprawdzają się doskonale jako dopełnienie przestrzeni sprzedażowej.

Z kolei rollupy i ulotki to materiały POS, które są często wykorzystywane na targach branżowych i kongresach. Dla uczestników konferencji firmowej warto przygotować atrakcyjne welcome-packi, dzięki którym atrakcyjność i rozpoznawalność Twojej marki wzrośnie.

Jeśli potrzebujesz porady w kwestii wyboru odpowiednich materiałów reklamowych, chętnie udzielimy Ci profesjonalnego wsparcia. Mamy doświadczenie w kreacji i produkcji POS dla najpopularniejszych marek. Porozmawiajmy podczas bezpłatnej konsultacji!

wsparcie sprzedaży